CPM Cihazı Kiralama istanbul'da

CPM Makinelerinin Faydaları

CPM Cihazları kalça ve diz eklemi replasmanları, artrotomiler ve artroskopiler, bağ rekonstrüksiyonları ve kırık cerrahi tedavileri gibi ameliyatlardan sonra eklem hareket açıklığını artırmak için en nazik ve etkili terapidir.

CPM Pasif Egzersiz Cihazı , kesin bir gerçek zamanlı hasta eşik açısı ayarıyla üç bacak ekleminin kontrollü tedavisine izin veren tek bir ünite sağlar.

Daha hızlı ve kontrollü hareketler terapi süresini azaltır, böylece eskisinden iki kat daha fazla hastayı tedavi edebilirsiniz.

2022'de yapılan bir araştırma, CPM alan ve aktif egzersizler yapan total diz protezi hastalarının, yalnızca aktif egzersizler yapan kişilere göre subjektif ağrı, sertlik ve işlev ölçümlerinde daha fazla iyileşme bildirdiğini buldu. Ancak, hareket açıklığı gibi objektif ölçümlerde anlamlı bir fark yoktu. Bazı sağlık hizmeti sağlayıcıları, hastaların ameliyattan sonra ilk hareketlerinde CPM kullanmayan hastalardan daha hızlı bir artış olduğunu da iddia etmektedir.

Ek olarak, CPM'nin diz ameliyatından sonra iyileşmenin önemli bir parçası olabileceği kontraktür veya yapışıklıkların çözülmesi gibi bazı özel prosedürler vardır.

Artıları • Harekette daha hızlı ilk artış • Alınan bir eylemin psikolojik faydası

Hareket açıklığında hızlı bir ilerleme ile tedavinin erken döneminde CPM uygulamasının, daha uzun süreli CPM kullanımına göre daha iyi iyileşme ile ilişkili olduğunu buldu.