CPM Cihazı Kiralama istanbul'da

Kalçanız için CPM makinesi

Kalça ameliyatından sonra CPM makineleri de reçete edilebilir. 2017'de yapılan bir araştırma, kalça sıkışmasını düzeltmek için artroskopik cerrahiden sonra CPM kullanımının, ameliyat sonrası gelişmiş kalça fleksiyonu ile ilişkili olduğunu buldu.

Kalça eklemi vücuttaki en karmaşık eklemlerden biridir ve hareket aralığını gerçekleştirmek için güç ve esneklik gerektirir. Eğer bütün gün masa başında oturuyorsanız ya da spor yapıyorsanız, muhtemelen kalçalarınız aktivitelerin yükünü taşıyordur. Ayrıca yaşlandıkça kalçalarımız strese karşı daha duyarlı hale gelebilir, bu da onları doğru egzersizle korumayı önemli hale getirir. Kalçalarınızı güçlendirmenin ve esnetmenin etkili bir yolunu arıyorsanız, evde en iyi kalça esneme hareketlerini tartışan makalemize göz atın. İyi haber şu ki, CPM makinesi de dahil olmak üzere pek çok seçenek mevcut.

Aktif kalça fleksiyonu kalçayı güçlendirmenin en etkili yoludur. Aktif kalça fleksiyonu bacağın bükülmesini ve dizi düz tutulmasını içerir. Bunun için kalçalarınızı esnetmeniz gerekir, bu da uyluğunuzun ön kısmının güçlenmesine yardımcı olacaktır.

Bununla birlikte çoğu insan, aktif fleksiyon göstermek için gereken kalça fleksörlerinin esnekliğinden yoksundur. Ev kullanıcıları gibi spor salonuna erişimi olmayan kalça fleksörlerinin esnekliğini artırmanın en kolay yolu bir CPM makinesi kullanmaktır.

CPM'ler geleneksel olarak hastanelerde ve eve götürülen cihazlar olarak kullanılmıştır.