CPM Cihazı Kiralama istanbul'da

EGZERSİZ EKİPMANLARI (cpm)

CPM Hareketi

Sürekli Pasif Hareket (CPM) cihazları, alt ekstremite eklem ameliyatları veya travmaları sonrası rehabilitasyonun ilk aşamasında kullanılır. CPM cihazı, eklemi kontrollü bir hareket aralığında sürekli ve tekrar tekrar hareket ettirir. Günlük tedavi, eklemin başlangıçta sınırlı hareketini arttırır ve eklem sertliği, şişme, zayıf eklem kıkırdağı beslenmesi, kollajen kaybı veya tromboembolik hastalık gibi eklem hareketsizliğinin olumsuz etkilerini önlemek için kullanılır.

Terapi, pasif hareket sağlayarak dokunun iyileşme ve onarım süreci boyunca güvenli egzersiz sağlar, ameliyat sonrası ağrıyı azaltır ve iltihaplanma olasılığını en aza indirir.

CPM ayrıca hareket aralığını artırmaya yardımcı olur ve kas gücü üzerinde olumlu etkisi vardır. CPM, eklem rejenerasyon süreçleri için önemli kılan kondrosit metabolizmasını uyarır. CPM kullanımı ilaç miktarının azalmasına, hastaneden daha erken taburcu edilmeye, daha az ayakta hasta bakımına ve tüm sağlık sistemi için daha düşük maliyetlere yol açar.

CPM, kalça ve diz eklemlerini kapsayan CPM çözümünü sunar.