CPM Cihazı Kiralama istanbul'da

CPM Cihazı Kullanımı

CPM Cihazı dereceli ve hareket hızına göre tekrar tekrar hareket ettirir.

CPM Cihazı Kullanımı, kullanacak kişinin durumuna göre farklılık gösterebilir. Kullanacak kişinin öncelikle bacak boyu ayarlanmalıdır (Pasif Egzersiz Cihazı üzerinde).

Rehabilitasyon sürecinde (CPM) in yapılacak seans sayısı, derece artırımı, cihaz hareket hızı, seansın kaç dakika uygulanacağı hepsinin dikkatli bir şekilde karar verilmelidir. Her kullanacak kişide aynı şekilde pasif egzersiz yapılmamalıdır.

Bir CPM makinesinin sizin için doğru olduğunu doktorunuzla onaylayın ve alternatif tedaviler hakkında bilgi alın.

CPM makinenizi nasıl kullanacağınızı size en iyi şekilde sağlık uzmanınız ve cihazınızla birlikte gelen üreticinin talimatları verebilir.

Çoğu zaman, cihaz yatakta veya başka bir rahat yüzeyde yatarken kullanılır. Genellikle makine, hızın yanı sıra uzatma ve esneme sınırlarını ayarlamanıza izin veren bir uzaktan kumanda ile birlikte gelir. Uzaktan kumandayı kullanarak makineyi başlatabilir veya durdurabilirsiniz.

Makinede muhtemelen makineyi kolunuzun veya bacağınızın uzunluğuna sığdırmanıza izin veren bir dizi topuz ve kayış olacaktır. Sağlık uzmanınız size cihazı en iyi şekilde nasıl ayarlayacağınızı gösterebilir.

Aşağıdaki kontrendikasyonlarda cihaz kullanılmamalıdır.

  • Eklemlerin ve periartiküler dokuların akut inflamasyonu
  • ateşe neden olan enfeksiyonlar
  • kırıklardan sonra kemik iyileşmesi ile ilgili sorunlar
  • Egzersiz yapılan vücut bölümünde travma sonrası veya ameliyat sonrası doku yaraları

 

CPM rayı aşırı efor harcamadan egzersiz yapmanızı sağlar. Bu nedenle ciddi yaralanma veya ameliyat sonrası manuel terapide sıklıkla kullanılan cihazlardan biridir.